Jak zhodnotíš uplynulou polovinu sezóny? Dopadla dle představ?
Do podzimu jsme šli jako nováček a i v letní přípravě bylo na týmu vidět, jak moc se chtějí ve vyšší soutěži ukázat. Kádr jsme doplnili o stávající dorostence a o končící kluky z dorostu, kteří už loni naskakovali do některých zápasů. I nadále platí, jako v uplynulých sezónách, stabilizovat kádr na úroveň I.A třídy. Určitě jsme chtěli hrát někde uprostřed tabulky, kolem sedmého místa. Bohužel, hlavně v první polovině podzimu, jsme nepředváděli stabilní výkony a ztráceli jsme zbytečné body, které nám na konci podzimu chybí. Druhou polovinu podzimu jsme už podávali výkony na úrovni a na hráčích bylo vidět, že je to baví a takhle to chceme hrát. Bohužel jsem si představoval o 3-4 bodíky víc, ale myslím, že máme tuto sezonu rozehranou dobře na to, abychom na jaře zvládli zůstat v této soutěži a pokusit se o pár stupínků poskočit nahoru. Je to pro mladé kluky obrovská zkušenost a taky každým zápasem bylo vidět jejich zlepšení.

Do jakého místa bys chtěl na konci sezóny skončit?
Jak už jsem avizoval, hlavním cílem je udržet tento kádr pohromadě. Máme široký tým, doplněný dorostencema a ne každý bohužel může naskočit do základu nebo jít na na lavici. Zatím to funguje a klukům za to děkuji. Jako trenér si nemůžu vynachválit práci s dorostem a mládeží. Když mám marodku, sáhnu do dorostu a ti kluci to odjezdí jako by hráli za muže několik let. Umístění na jaře je hratelné do 4.místa, ale musíme zůstat při zemi a pokud uhrajeme tolik bodů jako máme teď, tak si myslím, že bude vládnout spokojenost. Můj cíl je, abychom hráli pohledný fotbal a podávali výkony jako v posledních zápasech.

Vyzdvihl bys výkony některých hráčů ať už při zápase nebo na trénincích?
V těchto soutěžích se nedá moc hodnotit, kdo a jak trénuje. Vzhledem k pracovním a domácím povinnostem, ne každý má 100% docházku a jsem rád, když se sejdeme v takovém počtu, aby trénink měl úroveň. Při zápase je vidět, kdo má více a kdo méně odtrénováno. Příkladem bych dal Davida Brůhu, který byl každý zápas oporou celého týmu a třeba Martin Valut, který měl nejlepší docházku a bylo to na jeho výkonnosti vidět. Určitě nechci zapomenout na dorostence: Hruška 17. let, Šemro 18.let, Smoleň 18. let, kteří podávají ve svém věku nadstandardní výkony a budou velkým přínosem do budoucna.

Kádr pro druhou polovinu sezóny zůstane stejný nebo jsou v plánu nějaké změny?
Na jaro neplánujeme žádnou změnu v týmu. Hlavně budu rád, když kádr zůstane pohromadě a vydrží nám taková parta a pohoda jako doposud.

Jaký je plán na zimní přípravu a kdy začíná?
Zimní příprava bude probíhat tak, jako v uplynulých sezónách, 3-4krát týdně tréninky doplněné umělou trávou a workoutovými tréninky. Příprava začne 22.ledna, opět pod vedením kondičního trenéra Davida Štojdla, který klukům dopřává ten správný dril. Samozřejmě nesmí chybět soustředění ve Staré Hlíně a čtyři přípravná utkání s Loko Č.B, Olešnicí, Slávií Č.B a Kaplicí. Doufám, že kluci budou mít chuť a zimní příprava bude, co do účasti, ještě lepší než loni.

Bude se rozšiřovat trenérský tým? Protože jak všichni víme, tak jsi na to sám a určitě není jednoduché vést celý tým bez pomoci.
Jak všichni víte, 4.sezónu táhnu tým sám s nemalou pomocí Davida Štojdla, Honzy Gažáka a Ondry Koláře, kteří vedou svoje týmy (nemají moc času mi pomáhat). Naštěstí máme také dobrou partu a kluci ke mě chovají respekt, tak to prozatím funguje. I když bych potřeboval někdy pomoct, jak s tréninkem, tak se sestavou na zápas. Poradit se, kdo jakou má formu a to rozhodování pro mě, koho dát do základní 11 je těžší a těžší. Kluci jsou si víc a víc rovnocenní, což je super, ale pro mě velký problém, koho a kam postavit. Uvítal bych asistenta a pro kluky kustoda, aby se staral o všechno kolem přípravy na zápasy a kluci se soustředili jen na svůj výkon.