Podzimní část fotbalové sezóny je za námi a týmy si užívají zasloužený odpočinek. I přes některé nepříznivé výsledky ji můžeme hodnotit jako povedenou a vyhlížet start jarní části, která bude pro všechna mužstva daleko těžší. Napříč kategoriemi nalezneme týmy jak na postupových pozicích, tak i v dolních částech tabulky. Pojďme si přiblížit dění v jednotlivých mužstvech trhovosvinenského Spartaku.

Začněme „A“ týmem, který hraje již třetí sezónu 1.A. třídu. Začátky soutěže nemívá první mužstvo povedené a výjimkou nebyla ani letošní sezóna. Po třech odehraných kolech měli kluci 5 bodů a pohybovali se v polovině tabulky. Ve čtvrtém zápase tým trenéra Martina Píska těsně vyhrál 1:0 v Sousedovicích a od té doby začal sbírat body. Po 13 zápasech se může pyšnit bilancí 9 výher, 4 remíz a žádné porážky! Historicky jde zřejmě o první polovinu sezóny, kde by „A“ mužstvo Spartaku zůstalo neporaženo. Doufáme, že forma vydrží i do druhé poloviny sezóny a v dalším ročníku budeme hrát nejvyšší krajskou soutěž.

Po dodatečném postupu v minulém ročníku z Okresního přeboru hraje „B“ tým jen o úroveň nižší soutěž než „A“ tým, ale kluci jsou ve zcela odlišné situaci. Aktuálně mají 16 bodů a jsou v 1.B. třídě na 11. pozici. Nutno podotknout, že na 4. místo ztrácejí pouhé 4 body. Pokud zlepší výkony ve venkovních zápasech, kde tuto polovinu sezóny získali pouze 1 bod, tak se mohou umístit na předních příčkách tabulky.

Mužstvo dorostu je jako každý rok mezi prvními celky tabulky 1.A. třídy. Po polovině odehraných zápasů drží kluci 4. místo a stíhají první Kaplici, se kterou doma předposlední zápas remizovali a prohráli až v penaltovém rozstřelu. Většina hráčů dorostu chodí vypomáhat „B“ mužstvu a pár z nich už si také připsalo start za „A“ tým. Hrát dva zápasy za víkend není určitě nic jednoduchého, ale všichni to zvládají výborně a doufáme, že to tak zůstane i ve druhé polovině sezóny.

Starší žáci, pod vedením Davida Mrkvičky, se tento rok spojili s Roudným a hrají Krajský přebor. V těžké konkurenci ztráceli dobře rozehrané zápasy a po podzimu mají na kontě 9 bodů za 3 vyhraná utkání a nacházejí se na 12. místě tabulky. Věříme, že minimálně stejně dobré výkony budou podávat i na jaře a podaří se jim k tomu přidat ještě pár bodů navíc.

Ve většině případů hrají starší žáci a mladší žáci stejnou soutěž a jezdí na zápasy společně. Tento rok tomu u nás tak není. Krajský přebor mladších žáků hraje početná základna týmu z Roudného a jen zřídka za ně chodí hrát hráči Spartaku. Oficiální název je sice Roudné+T.Sviny, ale na jeden tým připadlo až moc dětí a proto jsme se rozhodli udělat dva týmy. Naši kluci a holky tedy hrají Okresní přebor a nevedou si vůbec špatně. Nacházejí se na 3. místě s osmi vyhranými a třemi prohranými zápasy.

Počty dětí v přípravce nám každým rokem stoupají a dnes čítá tato kategorie přes 40 malých fotbalistů a fotbalistek. Proto máme 3 kategorie rozdělené dle ročníků. Začněme starší přípravkou, kde je počet dětí nejvyšší. Na podzim odehráli celkem 8 soutěžních zápasů v Okresním přeboru, ve kterých 2x zvítězili a 1 remizovali. V čele s trenérem Zděňkem Krauskopfem se každý den zlepšují a už vyhlížejí jarní část sezóny.

Mladší přípravku vede Michal Vrábek s Pavlem Tomáškem a v Okresním přeboru si nevedou vůbec špatně. V této kategorii není tabulka, ale kluci odehráli 9 zápasů a dokázali 5x zvítězit. Jedno utkání dokonce vyhráli 24:0 a tak není pochyb o tom, že v soutěži nejsou žádnými outsidery.

Poslední na řadě jsou naši nejmenší, kterým bychom mohli říkat předpřípravka. Nehrají žádnou soutěž a scházejí se jednou týdně na trénink. Tyto 4-5 leté naděje trhovosvinenského fotbalu vede Michal Švepeš a i jemu patří velký dík za přístup a vedení týmu.

Závěrem bychom rádi poděkovali trenérům, hráčům, rodičům, fanouškům, sponzorům a všem, kteří se nějakým způsobem podílejí na chodu našeho fotbalového klubu.

Za výkonný výbor oddílu fotbalu TJ Spartak Trhové Sviny
Martin Valut