Ten, kdo sleduje dění okolo fotbalu, mi dá za pravdu, postupem do oblastního přeboru mužů se nám povedl opravdu husarský kousek. Vždyť nyní budou naši soupeři z měst několikanásobně větších než Trhové Sviny. Namátkou budu jmenovat FC Písek, Sn Jindřichův Hradec, Sp. Pelhřimov, Šum. Vimperk, Sp. Soběslav, MAS Sez. Ústí atd. Tento úspěch se povedl mužům z Trhových Svinů vlastně až na čtvrtý pokus.

V sezoně 1993/94 jsme skončili v I.A třídě na druhém místě, v sezoně 1994/95 na třetím místě, v sezoně 1995/96 se nám příliš nepovedl začátek soutěže, a tak se hrálo na střed tabulky. Bylo možno hráčský kádr konsolidovat a v klidu se připravovat na letošní sezonu. Jak se ukázalo, právě tato sezona byla pro nás velmi úspěšná. Hráči pod vedením trenéra Vlastimila Čermáka, asistentů Stanislava Popela, Vilibalda Vítka a vedoucího mužstva Jaroslava Beneše se poctivě připravovali jak v letní přípravě, tak v zimě, kdy absolvovali týdenní soustředěni na Šumavě. K zápasům přistupovali zodpovědně a za celou sezonu jen dvakrát prohráli, pětkrát remizovali a devatenáctkrát vyhráli, což znamenali zisk dvaašedesáti bodů, skóre 56:23 a postup do oblastního přeboru.

Hráči, kteří se o postup zasloužili: František Pavel, Zbyněk Veselý, Pavel Lenk, Jiří Kohout, Jan Silmbrod, Vladimír Mišovič, Pavel Randa, Petr Valut, Michal Lavička, Miroslav Horelica, Jiří Horelica, Miroslav Polák, Miroslav Strouha, Stanislav Jindra, Ondřej Moravec, Roman Pancíř, Petr Silmbrod, Petr Fiala a kapitán mužstva Pavel Vítek. Chtěl bych touto cestou poděkovat celé TJ, celému výboru oddílu kopané, všem sponzorům, těm, kteří fotbalu pomáhají, zkrátka všem, bez nichž by nebylo možno tento sport provozovat. V neposlední řadě chci poděkovat našim fanouškům, kteří nás povzbuzovali nejen když se hráčům dařilo, ale především v těch chvílích, kdy se mužstvu nevedlo. A jak v příští sezoně? Cílem nás všech do příští sezony je tuto soutěž udržet a důstojně reprezentovat naše město.